Plavo-bijeli su, nakon deset dana rada, odradili prvu test utakmicu – i stigla je prva pobjeda. Naš podmlađeni tim je, na Kampu FK Budućnost na Starom aerodromu, sa 4:1 savladalo Arsenal iz Tivta.
„Plavi“ su slavili golovima Matije Jovanovića, Stefana Radojevića, Vasilija Kračkovića i Petra Vujovića, ostvarili trijumf nakon napornog rada i u dobrom raspoloženju čekaju ponedjeljak i put na Zlatibor.
Stručni štab, na čelu sa Srđanom Radonjićem, je koristio 24 igrača u prvoj prijateljskoj utakmici, pa su protiv Tivćana igrali Domazetović, Mugoša, Popović, Serikov, Raspopović, Đuričković, Vukanić, Jovanović, Ivanović, Jašović i Bulatović u prvom poluvremenu, dok su u drugom šansu dobili Mijatović, Vušurović, Milović, Orahovac, Perišić, Radojević, Rakčević, Vujović, Caušević, Camaj, Šćepanović, Brajović i Kračković.
„Uvijek je najbitnije da se u uvodnoj utakmici niko ne povrijedi, a naravno bitan je i trijumf“, rekao je Srđan Radonjić, koji je sjutra ekipi dao slobodan dan…
„Utakmica nam je pokazala da iz umora možemo da odigramo dobro, ali i da ima stvari na kojima ćemo morati da radimo. Dobro je što smo te mane uočili odmah na uvodnoj utakmici, kao i što ih uočavamo na treninzima. Možda je i na to uticao umor, ali kada se sve svede – momci su dali sve od sebe i pokazali su da su orni i željni, bilo je lijepih golova i nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim radom i da ćemo kroz jače utakmice na Zlatiboru podizati formu i igru“, jasan je Radonjić.



