Plavi šampioni su odmarali u nedjelju, a na današnjem treningu ih je sačekao – ozbiljan rad po kiši.
Ali zanimljiv trening koji je osmislio trener Mladen Milinković sa stručnim štabom i vedra atmosfera su nadjačali sive oblake.
“Za sada sve funkcioniše lijepo, ali kada pobjeđujete – uvijek je tako“, rekao je Milinković u našoj rubrici “ponedjeljak sa šefom“ misleći na četiri vezana trijumfa u prvenstvu i činjenice da Budućnost ima bod i utakmicu manje od lidera Dečića (Dečić 16, Budućnost 15).
“A i sve druge stvari u klubu funkcionišu izvanredno, jer svi imamo sjajne uslove za rad. Momci dolaze sa osmijehom na trening, sa osmijehom i odlaze, a to je recept za dobre rezultate“.
Budućnost je kao klub ponosan na veliki broj reprezentativaca u svim selekcijama (26), ali je to šefu otežavalo rad prethodne nedjelje kada je ekipa imala dva treninga dnevno.
“Sa nama je treniralo dosta kadeta i omladinaca, a opet i tu su nam nedostajali neki igrači koji su nam interesantni, ali jednostavno reprezentacija je prioritet, posebno A selekcija. Drago nam je što su naši igrači dali doprinos, Igor Ivanović je postigao dva gola, nadam se da će i sjutra biti strijelac protiv Luksemburga i da će reprezentacija zadržati prvo mjesto i plasirati se u Ligu B Lige nacija“.
Plavi momci su bili važan šraf “hrabrih sokola“ i “sokolića“ – Vladan Adžić je držao odbranu protiv Letonije, Miloš Raičković je pokrenuo igru protiv te baltičke zemlje, Ivanović je postigao dva gola protiv Letonije i Azerbejdžana, Vasilije Terzić je bio najbolji u porazu mlade reprezentacije od Izraela.
“Od A reprezentativaca svi sem Miloša Dragojevića su debitovali, drago mi je zbog toga, a još više mi je drago zbog kluba jer ne znam da li je ikada Budućnost imala više reprezentativaca“, rekao je Milinković, na koga smo se nadovezali da je Ivanović prvi igrač koji je direktno iz Budućnosti postigao gol za A selekciju.
“Selektor je očigledno prepoznao da se dobro radi kod nas, a za njih kao sportiste vjerovatno nema ništa ljepše nego da predstavljaju svoju zemlju. Što se tiče Terzića, on je možda neko duže vrijeme ključni igrač mladih, a njegove dobre igre iz kluba su se nastavile u reprezentaciji. Vjerujem da će mu forma i karijera ići uzlaznom putanjom i da će napraviti transfer kao što je Stefan Milić ljetos. Nadam se da će koristi imati i klub i igrač“.
Naš tim sljedeću prvenstvenu utakmicu igra protiv Zete pod Goricom u subotu 17. oktobra od 15.00 časova (prenos na TV Arena sport), a sjutra će odmjeriti snage sa Komom u prijateljskom meču od 13.00 sati.
“Utakmica će nam odlično doći, jer će šansu da dobiju igrači koji su imali manju minutažu poput Janketića, Zarubice, Vujačića… A dobro će doći i Grbiću koji nema pravo da igra još protiv Zete. Pored njih, igraće neki mlađi, dobro će doći i golmanima Pavličiću i Jevriću, kao i Bojoviću koji je odlično zamijenio Sekulića, ali sada nema pravo da igra protiv Zete“.
Biće to prilika da se plavi tim dodatno uigra…
“Mi smo se praktično tek u petak donekle kompletirali, jer su se Grbić i Božović tada vratili sa licence. Nadam se da igrači nisu mnogo izgubili i da ćemo u narednih par dana do utakmice sa Zetom uspjeti da iskoristimo pauzu na najbolji način kao što smo iskoristili septembarsku o čemu svjedoče i rezultati“, govori Milinković o šest utakmica i skoru pet pobjeda – jedan poraz.
Okršaj sa liderom Druge lige Crne Gore će dobro poslužiti i našem posljednjem pojačanju Marku Vučiću, koji bi trebao da odmijeni teže povrijeđenog Nemanju Sekulića.
“Sigurno je sada u boljem fizičkom stanju nego što je bio kada je došao. I tada je on došao spreman, ali je radio individualno, a to nije isto kao kada se radi sa loptom. Protiv Koma će sigurno odigrati poluvrijeme, nadam se da će biti u konkurenciji za Zetu“.
Sekulića čeka duga pauza, Petar Vukčević još ne trenira sa ekipom, dok je Luka Mirković blizu povratka u ritam.
“Petar još radi individualno, dok se Mirković polako vraća. Luka je bitan igrač za nas, tako da ga nećemo previše opterećivati i nećemo žuriti sa njim. Trenira normalno, ali u nekim situacijama ga poštedimo“, rekao je Milinković, koji je zadovoljan kako je Miomir Đuričković odmijenio popularnog Luija u pobjedi nad Jezerom.
“Ljetos smo imali zatvorenu i jednu i drugu poziciju sa Mirković i
Raičkovićem i željeli smo da dovedemo mlade igrače koji mogu da budu dostojna
zamjena. Đuričković je odlično odradio posao, tako da će sistemski biti spreman
za igranje u Budućnosti. Kada igrate u nekom klubu, pa dođete u Budućnost gdje
je uvijek pritisak i moranje, treba vremena da se prilagodite tome“.

















