Nova dominacija plavih, Božović opet MVP

Sindikat profesionalnih fudbalera Crne Gore je u prelijepom ambijentu hotela Ramada održao svečanost proglasivši najbolje u fudbalskoj sezoni 2020/2021.

I naravno, naša Budućnost je izdominirala u izboru u kome su učestvovali svi igrači Telekom 1. CFL dajuću glasove svojim rivalima – niko od igrača koji su glasali iz 10 prvoligaških klubova nije mogao da glasa za sebe ili za druga iz tima.

A najbolji fudbaler lige, drugu godinu zaredom, je naš zamjenik kapitena Draško Božović – 32-godišnji fantazista je dobio 46 glasova, odnosno 46 igrača je glasalo za plavi broj sedam.

SPFCG je osmu godinu zaredom proglasio najbolji tim sezone, Božović je naravno u njemu kao “desetka” u formaciji 4-3-3, a od prvotimaca Budućnosti tu je još pet igrača – ukupno šest od mogućih 11 – Miloš Dragojević na golu, Marko Vučić i Igor Ćuković u odbrani, Miloš Raičković i pomenuti Božović u vezi, te Igor Ivanović u napadu.

Konačnih startnih 11 Sindikata profesionalnih fudbalera Crne Gore za sezonu 2020/21. izgleda ovako: Miloš Dragojević (Budućnost, 49 glasova) – Dragan Grivić (Sutjeska, 38), Igor Ćuković (Budućnost, 43) i Meldin Drešković (Jezero, 31), Marko Vučić (Budućnost, 46) – Goran Milojko (Zeta, 27), Miloš Raičković (Budućnost, 61), Draško Božović (Budućnost, 86) – Igor Ivanović (Budućnost, 69), Kristijan Vuljaj (Dečić, 48), Božo Marković (Sutjeska, 61).

Podijeli na: