Nedović pred Petrovac: Samo pobjeda (VIDEO)

Nakon tačno 13 dana pauze prouzrokovane prijateljskim utakmicama reprezentacije Crne Gore domaći fudbal se vraća na scenu. Naša Budućnost u derbiju kola sjutra (subota, 2. april, 14.00) gostuje Petrovcu na stadionu „Mitar Mićo Goliš“, a utakmicu će direktno prenositi RTCG.

„Plavi“ su tokom pauze bili bez velikog broja reprezentativaca u raznim selekcijama, ali su radili kvalitetno pod komandnom palicom šefa stručnog štaba Aleksandra Nedovića.

„Najviše detalja smo posvetili dijelu gdje smo imali najviše problema, a to je posljednja linija. Međutim, ne mislim da je samo zadnja linija kriva za veliki broj primljenih golova u dosadašnjem dijelu sezone“, osvrnuo se 43-godišnji Podgoričanin na 34 primljena pogotka, pa se nadovezao…

„Mislim da kompletan tim mora bolje da se posveti tim nekim stvarima, jer bilo koji prelazak centra od strane protivnika mi smo praktično bili kažnjeni. Pored „pritezanja“ odbrane, najviše pažnje smo posvetili održavanju fizičke spreme znajući da slijedi period u kome igramo sedam utakmica“, poručio je Nedović svjestan da će naš tim u aprilu odigrali sedam mečeva.

Aktuelni šampioni imaju najbolji napad lige, stvaraju veliki broj šansi…

„Volio bih da finiš prvenstva odigramo kao do sada, ali sa manjim brojem primljenih golova kako bi rezultati bili adekvatni“, jasan je čovjek koji je kao igrač bio miljenik navijača pod Goricom.

Novi ciklus utakmica kreće od sjutra – Vasilije Terzić i drugovi gostuju kvalitetnom Petrovcu od 14.00 sati, a teren sigurno neće biti kvalitetan zbog velikih padavina tokom prethodna dva dana.

„Vidimo kakvo je vrijeme u cijeloj Crnoj Gori i kakvo se najavljuje, pretpostavljamo da će biti teško, ali kako rivalu, tako i nama. Poštujemo maksimalno ekipu Petrovca, odigrali smo već dvije utakmice sa njima, znamo da imaju kvalitet čim se bore za Evropu i da imaju svoju računicu. Mi imamo svoj cilj i idemo da odigramo na pobjedu“.

„Plavi“ su u dva uzbudljiva meča ove sezone slavili protiv „nebeskoplavih“ – u Petrovcu je bilo 3:2, dok je pod Goricom upisan trijumf od 2:1. Kako igrati znajući da će teren vjerovatno biti u lošem stanju – može li Budućnost sprovesti svoju prepoznatljivu igru?

„Pokušaćemo sigurno“, govori Nedović, a onda dodaje…

„Na terenu u Petrovcu je milina igrati zbog ambijenta, odigrali smo jednu super utakmicu u prethodnoj polusezoni i mi i protivnik u kojoj je viđeno pet golova. Spremali smo nešto za taj okršaj, ali očigledno ćemo morati na licu mjesta da odredimo način igre – da li ćemo morati da „preskačemo“ ili ćemo moći da igramo nešto što forsiramo cijele sezone“.

Budućnost ne može da pobjegne od kadrovskih problema ove sezone – Igor Ivanović je suspendovan zbog crvenog kartona u prethodnom kolu, Luka Mirković je lakše povrijeđen, a pod velikim znakom pitanja je Miloš Dragojević.

„Kadrovski problemi su već sedam – osam mjeseci prisutni. Znamo zbog čega Ivanović ne igra, Mirković se bizarno povrijedio van treninga tokom reprezentativne pauze, danas se pojavio problem i kod našeg prvog golmana koji je reprezentativni kalibar. Međutim, to su stvari na koje smo navikli, nećemo da pričamo o tome i ne treba nam alibi, jer ništa ne možemo da promijenimo. Vjerujem da će igrači koji dobiju šansu opravdati povjerenje i da ćemo zabilježiti pobjedu“, rekao je Aleksandar Nedović.

FOTOGRAFIJA JE VLASNIŠTVO FSCG

Podijeli na: