Naša Budućnost je u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona poražena od Helsinkija na Bolt areni rezultatom 3:1.
Mladi sastav „plavih“ (Đukanović 17 godina, Mijović 18, Ražnatović 20, Babić 21, Terzić 22, Đuričković 23) je ušao u utakmicu uplašen, primio je tri gola za 12 minuta, a jedini pogodak za naš tim „potpisao“ je Miloš Raičković u 35. minutu sa bijele tačke
Do kraja prvog dijela sudija je mogao slobodno da svira još jedan penal, jer je bio očigledan faul nad Petrom Grbićem, ali je arbitar iz Belgije na to zažmurio.
„Zaslužena pobjeda Helsinkija i čestitam Fincima na tome. Ne znam da li je prvih 12 minuta uticalo da ne odigramo ni posle toga nešto naročito, ali ne mogu da se prime tri gola tako brzo za nešto više u Evropi. Nadali smo se da nam se neće ponoviti Ludogorec od prošle godine kada smo brzo gubili 2:0, pa se vratili“, rekao je poslije utakmice šef stručnog štaba Mladen Milinković.
Helsinki je iskoristio smušenost i kikseve naših šampiona, a kao što je sudija mogao da svira još jedan jedanaesterac, tako je i HJK mogao da slavi sa više od dva razlike.
„Protivnik je definitivno u boljoj formi, kvalitetniji je, ima dobre strance koji prave razliku. Pobjeda je čista, a moramo da budemo pošteni i da priznamo da je moglno da bude ubjedljivije, ali je Dragojević u par navrata sjajno odreagovao“.
Naš tim je mogao da primi još jedan gol, ali je jurila da postigne drugi, na sve načine.
„Pokušali smo izmjenama, pokušali smo sa promjenom sistema igre kako bismo imali realnije šanse za revanš. Naravno, u fudbalu je sve moguće, ali vidimo da je protivnik dobar u tranziciji, da su i večeras kada su poveli čekali kontre. Biće teško, ali pokušaćemo u revanšu da napravimo bolji rezultat i popravimo utisak“, jasan je Milinković.
Revanš meč 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Helsinkija na programu je 13. jula pod Goricom.




