Omladinci kažnjeni za promašaje: Aktivan rezultat za revanš

Vijesti // 2024-09-18

Omladinski sastav našeg tima je ostavio sjajan utisak u prvom učešću u kvalifikacijama za omladinsku Ligu šampiona, ali u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija odličnu igru nije ispratio rezultat...

I to je fakat!

Naša Budućnost je poražena na strani od Dinamo Tbilisija rezultatom 3:2, ostaje gorak ukus jer smo vodili dva puta protiv ekipe koju čine prvotimci Dinama i koji igraju praktično glavnu ulogu u prvom timu, ali u svima leži optimizam pred revanš 2. oktobra pod Goricom, jer smo prikazali mnogo bolju igru, ali smo kažnjeni za promašaje.

Tako je to u fudbalu.

Kompletna utakmica, koja je trajala skoro 100 minuta, je bila takmičarska, sa odličnim ritmom, a plavo – bijeli su poveli u 9. minutu: Lazar Savović je lansirao Andreja Camaja na desnoj strani, vješti dribler je lijevom tražio gol, golman je odbio loptu, a na pravom mjestu u pravo vrijeme bio je Andrej Kostić.

Samušija je izjednačio na spektakularan način pet minuta kasnije, dok je do kraja prvog dijela na terenu na kome igra fudbalska reprezentacija Gruzije - „Mihel Meski“ – postojao samo jedan tim.

Matiju Jovanovića je zaustavio blok, Danila Vukanića i udarac koji je išao u malu mrežu sa 16 metara golman, Bodin Tomašević je nakon kornera Camaja bio neprecizan, da bi Lazar Savović sa 25 metara poslao haubicu i opet je heroj bio – golman Dinama.

Međutim, upravo iz tog kornera i nakon enormnog pritiska je stigao gol: Camaj je ubacio, a Tomašević zakucao loptu za 2:1. Za kraj prvog poluvremena, Ilinčić je osujetio jedan solidan udarac Gruzijaca, a to im je bio jedini pokušaj osim gola tokom 45 minuta.

A na početku drugog poluvremena – umjesto 3:1 stigli smo do 2:2. Prvo je zaprijetio Camaj udarcem desnom, a zatim je odbrana Dinama „skinula“ Jovanoviću loptu sa linije nakon akcije u kojoj su učestvovali Savović i Camaj. I kako to obično biva, protivnik je pogodio praktično ni iz čega: udarac bez bloka odbio je Ilinčić, da bi na pravom mjesto bio Ceckladze u 55. minutu.

I opet je do kraja utakmice postojao jedan tim, uz jedan ili dva šuta rivala sa ogromne daljine koje je lagano primirio Ilinčić: opet se Dinamo odbranio sa linije nakon centaršuta Camaja u 66. minutu, da bi desetak minuta kasnije Kostić pogodio prečku.

Kazna za promašaje je stigla u nadoknadi vremena: nakon naše greške na sredini, sijevnula je kontra koju je udarcem sa petnaestak minuta iz drugog puta nakon bloka u gol pretvorio Čikovani.

Naši momci se ni tada nisu predavali, pa je Stefan Đukanović na samom kraju nakon solo prodora prelijepo gađao sa desetak metara, ali je šuma protivničkih igrača zajedno sa golmanom ponovo sa linije zaustavila pogodak.

„Igrali smo protiv izuzetnog dobrog protivnika, a utakmica je bila čvrsta i takmičarski nastrojena, kako smo i očekivali. Imali smo vođstvo dva puta, ostaje žal što na kraju nije bilo makar neriješeno, a sigurno je da smo zaslužili i više. Stvorili smo veliki broj izglednih prilika za postizanje gola, a 18 šuteva na gol dovoljno govori o šansama koje smo imali“, rekao je nakon utakmice trener naših omladinaca, Marko Janjević.