Poraz u Nikšiću, Budućnost na -4

Crnogorski derbi u Nikšiću nije opravdao očekivanja, a domaćin je golom Ivanovića slavio 1:0. Na kraju prvog kruga Budućnost zaostaje 4 boda za Sutjeskom.

Nedjeljni termin od 15 časova nije privukao onoliko  ljubitelja fudbala koliko zaslužuje ovakva utakmica. Pored toga, Budućnost je zbog dobro poznatih stvari bila lišena pomoći svojih navijača, tako da ostaje žal što jedini derbi nije odigran u ljepšoj atmosferi.

9camaj

Sutjeska je zasluženo slavila i pokazala da se s pravom nalazi na prvom mjestu. Izabranici Nikole Rakojevića su ušli u meč sa više želje, imali početnu inicijativu i prvi zaprijetili preko Denkovića i Božovića.

9momo

Prvu priliku za Budućnost imao je Vlaisavljević, ali je slabo šutirao u Giljena. Isti igrač je u 25. minutu ponovo mogao do gola, ali je nakon asistencije Camaja umjesto mreže pogodio Vučića i lopta je otišla u korner.

Sutjeska je nakon toga imala šansu preko Bakrača koji se lijepo oslobodio čuvara i šutirao desnom nogom, ali je Mijatović bio na mjestu. S druge strane, u 29. minutu, slobodan udarac je izveo Raspopović a lopta je prohujala malo iznad prečke gola Giljena.

9pejak

U 40. minutu domaćin je poveo. Ivanović je u kontri dobro prošao po desnoj strani i šutirao u bliži ugao, za vođstvo svoje ekipe.

Dodatni peh za Dragana Kažića je povreda Igumanovića koji je nakon prvog poluvremena zamijenjen zbog bola u loži.

Drugo poluvrijeme donijelo je manje uzbuđenja nego prvo i tempo igre je opao, a najbolju šansu imala je naša ekipa nakon slobodnog udarca i centaršuta Tučevića, Raspopović je glavom poslao loptu pored gola.

9melun

Tako je naš tim izgubio u derbiju i dozvolio Nikšićanima da odmaknu na 4 boda prednosti, na kraju prvog kruga takmičenja.

Slijedi pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije, a Budućnost naredni meč igra u Danilovgradu, protiv Iskre.

Sutjeska 1:0 Budućnost