Tučević srušio Kom

U osmom kolu Telekom 1. CFL naš tim je bio domaćin Komu u Danilovgradu i golom Ilije Tučevića pobijedio rezultatom 1:0.

Suspenzija Disciplinske komisije FSCG dovela je do situacije da Budućnost i Kom gradski derbi odigraju u Danilovgradu.

Treba istaći da su predstavnici Iskre maksimalno izašli u susret našem klubu i pomogli oko organizacije utakmice, na čemu je FK Budućnost veoma zahvalan.

8kom4

Uz podršku "Varvara", fudbaleri Dragana Kažića su disciplinovanom i odgovornom igrom sasvim zasluženo osvojili tri boda, a ostaje žal što razlika u rezultatu nije bila visočija. Pobjedom u ovom kolu, Budućnost se primakla ekipi Sutjeske na tabeli na bod zaostatka, uoči jedinog crnogorskog derbija koji je zakazan za naredni vikend. U međuvremenu će obje ekipe odigrati revanš mečeve osmine finala Kupa koji se igraju u srijedu.

Utakmicu je udarcem pored gola otvorio Ilija Tučević. Isti igrač je malo kasnije na brzinu izveo slobodan udarac i dao odličnu loptu za Pejakovića, koji je poslije solo akcije pogodio prečku.

8kom1

Alen Melunović se prije toga odličnim driblingom oslobodio čuvara i asistirao Igumanoviću, koji šalje loptu preko gola Perovića. Igrao se 12. minut.

Ponovo je Tučević bio u šansi na isteku pola sata igre, ali je iz slične pozicije kao u prvoj akciji poslao loptu pored gola. Nakon toga Pejaković je centrirao prema Melunoviću, ovaj glavom spustio loptu na peterac, a Filip Mitrović šutirao nedovoljno snažno i lopta je bila lak plijen za Perovića.

8kom2

Poslednju šansu u prvom dijelu imao je Pejaković, koji je poslije centaršuta Vlaisavljevića šutirao pored gola.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Melunović, glavom nakon centaršuta Raspopovića, ali je nakon visokog skoka i snažnog udarca glavom golman gostiji bio na pravom mjestu.

8kom5

Budućnost je povela u 54. nakon lijepe akcije koju je započeo Raspopović loptom za Melunovića koji je odlično dodao Vlaisavljeviću, a ovaj nakon solo prodora pogodio u glavu jednog od defanzivaca Koma, da bi lopta došla do Pejakovića koji asistira Tučeviću za njegov debitantski gol u dresu Budućnosti.

8kom3

Jedinu priliku za goste imao je Marko Kažić, bivši fudbaler Budućnosti, koji je lijepo primio nabačenu loptu i šutirao pored stative Mijatovića.

Odličnu šansu je imao Melunović u 70. minutu kada je loptu poslije dodavanja Nikača poslao preko gola, a ostaje žal za propuštenom prilikom minut kasnije kada je izveo "makazice" a lopta prošla koji centimetar pored stative.

8kom6

Najbolju šansu na utakmici imao je Miljan Vlaisavljević u 80. minutu kad je na ivici kaznenog prostora izašao sam pred istrčalog Perovića, ali u odlučujućem momentu slabo zahvatio loptu i rezultat je ostao do kraja nepromijenjen.

Budućnost 1:0 Kom