Budućnost pobijedila Iskru

U prvom meču osmine finala Kupa Crne Gore Budućnost je pobijedila Iskru rezultatom 2:0. Strijelci su bili Vlaisavljević i Vukčević.

Drugi put ove sezone Budućnost je bila bolja od danilovgradske Iskre. Nakon 3:0 iz prvog kola prvenstva, juče je tim Jovana Stankovića ispraćen sa dva gola u mreži, a naši fudbaleri su propustili još nekoliko izglednih prilika za postizanje gola.

Na gol se čekalo do 15. minuta, kada je prvo dobar posao na sredini odradio Tučević, natjeravši defanzivca gostiju Sekulovića da izgubi duel sa brzim Miljanom Vlaisavljevićem koji je u svom maniru krenuo ka golu protivnika i poslao loptu u bliži ugao Velimirovića.

U 44. minutu Budućnost je duplirala prednost. Igumanović je asistirao, Marko Vukčević izbjegao ofsajd, obišao golmana gostiju i poslao loptu pod prečku.

Tokom cijele utakmice fudbaleri Iskre nisu ozbiljnije zaprijetili golu Miloša Dragojevića, dok je Budućnost preko Igumanovića, Camaja, Simovića, Vlaisavljevića i Sekulića mogla da riješi dvomeč sa Iskrom.

Ovako će sve biti riješeno u revanšu koji je na programu 27. septembra u Danilogradu.

Budućnost 2:0 Iskra

Strijelci : 15' Vlaisavljević, 44' Vukčević

Budućnost : Dragojević, Raspopović, Simović, Mitrović, Igumanović, Popara, Terzić (Camaj), Tučević, Vukčević (Pejaković), Vlaisavljević, Melunović (Sekulić)

Iskra : Velimirović, Karaklajić, Jovanović, Petrović (Kovačević), Lakić, Gazivoda (Milić), Hajrović, Bulajić, Hadžanović, Sekulović, Kukuličić (Bayk)

U ostalim utakmicama osmine finala Kupa Crne Gore, postignuti su sledeći rezultati :

Lovćen 0:1 Berane

Grbalj 2:1 Bokelj

Mladost 4:0 Zeta

Dečić 1:2 Mornar

Crvena stijena 0:1 Igalo

Otrant Olympic 0:2

Rudar 0:0 Sutjeska