Bravo plavi!

Budućnost je na pravi način završila ciklus utakmica pred reprezentativnu pauzu. Savladan je Rudar rezultatom 1:0, a jedini strijelac bio je Alen Melunović.

Melunoviću je to bio treći uzastopni pogodak u 7 dana, obzirom da je pogađao u Grblju, kao i Kup utakmici protiv Jedinstva u srijedu.

5melunovicrudar

Odlično su naši fudbaleri počeli utakmicu i već nakon desetak minuta imali nekoliko šansi da ugroze gol bivšeg čuvara mreže Budućnosti Jasmina Agovića. Do gola su mogli Terzić i Vlaisavljević, ali je rezultat u tom trenutku bio nepromijenjen.

5grupnarudar

Poslije još jedne dobre akcije Budućnosti, Agović je kapitulirao. Melunović je sa desetak metara snažno šutirao nakon akcije u kojoj je učestvovao i Vlaisavljević, a lopta završila iza leđa Agovića. Igrao se 36. minut.

5luirudar

Rudar je, za razliku od ranijih godina, danas u prvom dijelu bio potpuno bezopasan, a sve dileme oko pobjednika mogle su da budu riješene u 45. minutu. Penal je izborio Filip Mitrović, a drugi štoper Janko Simović izveo najstrožu kaznu i poslao loptu preko gola.

5pejakrudar

Pljevljaci su u drugom poluvremenu imali veći posjed lopte, ali osim šanse Macanovića kada je poslije prekida pogodio prečku Mijatovića, nisu uspjeli da ozbiljnije zaprijete.

Budućnost je u 20 dana odigrala šest utakmica i zabilježila pet pobjeda.