Jedinstvo ispraćeno petardom

Uspješno su fudbaleri Budućnosti započeli takmičenje u najmasovnijem takmičenju. Protivnik u šesnaestini finala bilo je Jedinstvo, a konačan rezultat bio je 5:0.

Lak posao za izabranike Dragana Kažića. U kombinovanom sastavu naši prvotimci su pokušavali od početka da zatresu mrežu gostiju, a poseban motiv imao je Milivoje Raičević, koji se nakon oporavka od teške povrede juče našao u startnoj postavi i već nakon par minuta igre pogodio prečku.

Na prvi gol se čekalo više od pola sata, a Jedinstvo je "otvorio" Alen Melunović, lijepim lob udarcem glavom. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu naši fudbaleri su potpuno preuzeli igru i rijetki su bili izleti gostiju na polovinu gdje se nalazi gol Miloša Dragojevića.

Miljan Vlaisavljević je nastavio seriju koju je započeo u prvenstvenom duelu protiv Mladosti i u roku od 65. do 68. minuta postigao dva gola.

Šansu je dobio i Risto Ristović, koji se oporavio od povrede zadobijene u prvom meču protiv Partizana, a u 88. minutu asistirao je za gol Balši Sekuliću.

Do kraja se u strijelce upisao i Driton Camaj, na asistenciju Igumanovića.

Budućnost 5:0 Jedinstvo

Strijelci : Melunović 36, Vlaisavljević 65, 68, Sekulić 88 i Camaj 90+1

Budućnost : Dragojević, Raspopović, Kumburović, Mitrović, Igumanović, Banović, Mirković, Vlaisavljević, Raičević (Ristović), Vukčević (Camaj), Melunović (Sekulić)

Jedinstvo : Joksimović, Gordić, Kriještorac (Šćekić), Poljak, Kolić (Hasanović), Nakahara (Zejnilović), Kikuchi, Muzurović, Bugarin, Ramović, Vukadinović