Osvojen i Grbalj

Na terenu gdje će se rijetko koja prvoligaška ekipa naigrati ove sezone, momci Dragana Kažića upisali su pobjedu, drugu uzastopnu u prvenstvu. Strijelci Terzić i Melunović.

Očekivalo se teško gostovanje za Budućnost, uzimajući u obzir činjenicu da je Grbalj ove godine pojačanjima najavio izlazak na evro scenu.

Nakon početnog ispitivanja snaga fudbaleri Budućnosti zagospodarili su terenom i konstantno potiskivali protivnika na svoju polovinu. Grbalj je svoju šansu čekao iz kontri i prekida, a prvu je imao preko Kneževića koji je nakon kornera glavom šutirao pravo u Mijatovića.

Igrao se 18. minut kada je odličnu akciju gostiju rutinski završio mladi Vasilije Terzić. Prije toga je šansu za vođstvo propustio kapiten Raspopović.

Nastavila je Budućnost s napadima i kontrolom lopte, a u 28. minutu prednost je duplirana. Mitrović je pronašao Igumanovića na lijevoj strani, ovaj odlično primio loptu, probio odbranu domaćih i uputio rezantan centaršut po zemlji, a Alen Melunović rutinski savladao Andriju Dragojevića za 0:2. Treba reći da su Igumanović i Melunović prvi put ove sezone bili starteri.

Mogla je Budućnost do kraja poluvremena da dokrajči domaćina, koji nije uspijevao da poveže konce igre i zaprijeti Mijatoviću sve do kraja poluvremena. U sudijskog nadoknadi Tomić je s desne strane uputio centaršut, a na pravom mjestu bio je Kordić koji smanjuje rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorio domaćin, a Montenegro je propustio šansu da izjednači rezultat u 47. minutu. Majstorskim potezom se oslobodio čuvara i gađao malu mrežu gola gostiju, ali je Mijatović sjajnom paradom odbio loptu u korner.

Do kraja se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, Budućnost je preko Vlaisavljevića i Nikača imala dobre šanse da riješi utakmicu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Tako je Budućnost upisala drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu i napravila lijepu uvertiru za dvije utakmice koje je očekuju ove nedjelje. U srijedu je na programu Kup utakmica protiv bjelopoljskog Jedinstva, dok u subotu pod Goricom gostuje Rudar.

Grbalj 1:2 Budućnost

Strijelci : Kordić u 45+1 za Grbalj, Terzić u 18. i Melunović u 28. za Budućnost

Žuti kartoni : Carević i Knežević (Grbalj)

Grbalj : Dragojević, Nikolić, Merdović (Vukčević Đ.), Vukčević P, Kordić, Montenegro, Carević, Manojlović, Pavlović (Korać), Tomić, Knežević (Vuković)

Budućnost : Mijatović, Mirković, Simović, Mitrović, Igumanović, Raspopović, Pejaković (Tučević), Terzić (Marković), Popara, Vlaisavljević, Melunović (Nikač)