Budućnost rutinski, Balša Sekulić za TV špice

Odigrano je prvo kolo Telekom 1. CFL Budućnost je savladala Iskru iz Danilovgrada rezultatom 3:0, a strijelci su bili Nikač, Sekulić i Raspopović.

Po nehumanim uslovima za igru, današnji rivali odigrali su dobar prvenstveni meč. Budućnost je u prvom poluvremenu više držala loptu u svom posjedu, u drugom dijelu više su se s njom družili gosti iz Danilovgrada, koji ipak nisu uspjeli da upute udarac u okvir gola Milana Mijatovića.

Terzić je prvi zaprijetio udarcem sa distance, ali je ta lopta bila lak plijen za Srđu Blažića. Budućnost je diktirala igru, ali nije bilo izglednijih prilika.

1iskranikac5

U 38. minutu domaćin je poveo. Mirković i Nikač su zajedničkim snagama oduzeli loptu, Cetinjanin poveo loptu i lijepo uposlio našeg napadača, koji snažnim udarcem šalje loptu pod prečku.

1iskrabotun4

Pred kraj prvog dijela preko gola Budućnosti šutirao je kapiten gostiju Krstović, nakon kornera.

Budućnost je u drugom poluvremenu stvorila više prilika za gol. Prvu je imao Marko Vukčević početkom drugog poluvremena, ali je lopta otišla preko prečke.

Nakon njega probao je i Tučević na asistenciju Pejakovića, ali je Blažić odbio loptu u korner.

1iskrapejak2

Tučević je ulaskom Igumanovića s lijevog beka prešao u vezni red i pokazao da se na toj poziciji odlično snalazi. Majstorski je proigrao Pejakovića koji je ostao u situaciji "jedan na jedan" sa Blažićem, ali se spetljao i nije iskoristio zicer.

1iskraterza3

Pred kraj meča Iskra je krenula na sve ili ništa, štoperi gostiju su krenuli u napad, ali im se to brzo obilo o glavu.

Goran Burzanović je šutirao sa 25 metara i bio izblokiran, a odbijena lopta došla do Balše Sekulića, koji je vidio istrčalog Blažića i rezantnim udarcem sa svoje polovine postigao evro gol, koji će se još dugo vrtjeti na televizijskim ekranima.

Do kraja je Budućnost napadala i to joj se isplatilo. Danas neumorni Vlaisavljević je nanizao dva igrača gostiju s lijeve strane i uputio loptu ka petercu gdje je uklizao Sekulić i šutirao, a Blažić kratko odbio do kapitena Raspopovića koji postavlja konačan rezultat.

Budućnost 3:0 Iskra