Junačko izdanje Budućnosti

U revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Budućnost i Partizan odigrali su bez golova. Srbijanski predstavnik poslije pobjede u prvom meču (2:0) ide u treće kolo.

Pred 10.000 gledalaca, u prelijepoj atmosferi koju su napravili domaći navijači na čelu sa Varvarima, izabranici Dragana Kažića pokazali su da mogu da igraju protiv realno jačeg protivnika.

igracipartizan

Domaći igrači su dobro otvorili utakmicu, najavljujući drugačije izdanje od onog prije sedam dana u Beogradu. Diktirali su tempo, imali loptu u svom posjedu, prijetili po bokovima i iz prekida.

U prvih dvadeset minuta valja izdvojiti šut Luke Mirkovića sa 25 metara nakon čega je Kljajić odbio loptu u korner, kao i sumnjivu situaciju u kaznenom prostoru gostiju kada su igrači i navijači Budućnosti tražili od sudije iz Izraela da pokaže na bijelu tačku.

varvaripartizan

Partizan u ovom periodu nije uspijevao da uspostavi igru koja ga je krasila u prvoj utakmici, fudbaleri Budućnosti su apsolutno vladali situacijom na terenu.

U 35. minutu Budućnost je bila blizu vođstva. Za loptu se izborio Raspopović, koji je nakon duplog pasa i centrirao u dubinu kaznenog prostora, a na drugoj stativi odlično iz voleja šutirao Vlaisavljević. Nažalost, lopta je pogodila stativu Partizanovog gola i odbila se u polje.

Pet minuta kasnije, nakon prekida koji je izveo Janković, Bojan Ostojić je šutirao glavom, ali je ovog puta stativa bila saveznik Mijatovića i ostalo je 0:0.

Tempo igre u drugom poluvremenu je opao u odnosu na prvi dio igre. Igrači Partizana su svjesno usporili igru, imali nešto veći posjed, ali nisu stvarali šanse.

terzapartizan

U posljednjih 20 minuta utakmice igra se rasplamsala, a Budućnost je tražila gol koji bi joj značio mnogo.

Nošeni fantastičnim navijanjem, posebno sa sjeverne tribine, domaći igrači su napadali prema golu Filipa Kljajića, koji je bio pod pritiskom, ali na visini zadatka.

Najprije je u 73. minutu u prodoru bio Vlaisavljević, a Everton po mišljenju mnogih izblokirao njegov centaršut rukom. Ipak i ovog puta, arbitar je samo odmahnuo rukom.

Šest minuta kasnije Tučević je izveo korner, najviši u skoku bio Mitrović i prosto je nevjerovatno kako lopta nije završila u golu nakon njegovog udarca glavom sa pet metara.

Odmah nakon toga, nakon lijepe akcije po lijevoj strani, Pejaković je mogao da postigne gol, ali je Kljajić paradom spasio mrežu svog gola.

U 83. minutu najveća prilika za Budućnost. Deni Hočko je maestralno spojio sa golom Darka Nikača, ovaj izašao sam pred Kljajića, ali je oklijevao i zatim krenuo udesno, što je bilo dovoljno da se odbrana Partizana postavi. U nastavku akcije uposlio je Melunovića koji je odlično šutirao, ali je ponovo paradom golman Partizana sačuvao mrežu.

Treba napomenuti da je ovo bila posljednja utakmica u dresu Budućnosti za Denija Hočka obzirom da mu je istekao ugovor, a njegov novi klub biće poznat narednih dana.

Mogla je Budućnost do gola i u 91. minutu, ali je Vulićević u posljednjem trenutku intervenisao sa gol crte ispred Vlaisavljevića.