Budućnost poražena u prvom meču u Beogradu

Nakon prvog meča u Beogradu, Budućnost je poražena od Partizana rezultatom 2:0. Revanš je za sedam dana u Podgorici.

Pred prepunim stadionom JNA, fudbaleri Budućnosti su se u prvom poluvremenu svjesno opredijelili za defanzivnu taktiku koja je funkcionisala bez problema, dok su u napadu u kontrama i polukontrama uglavnom preko Vlaisavljevića u par navrata prijetili golu Kljajića. Partizan je jedinu šansu imao preko Tavambe, ali je bio neprecizan nakon udarca glavom.

Najveća zvijezda Partzana, Brazilac Leonardo, na poluvremenu je ušao umjesto Mihajlovića i odmah promijenio tok igre. Prvo je Tavamba imao novu priliku, ali je sinoć najbolji pojedinac meča Milan Mijatović odbranio zicer. Dva minuta prije toga su pred golom Partizana kombinovali Nikač i Hočko, ali je vezni igrač "plavih" loše šutirao.

Partizan je poveo u 52. minutu. Janković je izveo korner, lopta pogodila u ruku Mitrovića, a sudija iz Holandije pokazao na bijelu tačku. Đurđević je šutirao, Mijatović vrhovima prstiju zahvatio loptu, ali je ona ipak završila u golu.

Beograđani su tada pojačali pritisak, a drugi gol postignut je nakon kombinacije Tavambe i Leonarda. Igrao se 63. minut.

Deset minuta kasnije zatresla se mreža Partizana, ali je gol Nikača opravdano poništen zbog ofsajda.

Do kraja su u par navrata bili opasni napadi domaćih, ali je ostao rezultat 2:0.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ostojić, Ćirković, Miletić - Luiz, Kosović, Janković (od 81' Đuričković), Mihajlović (od 46' Leonardo) - Tavamba (od 86' Ilić) - Đurđević.

BUDUĆNOST: Mijatović - Raspopović, Mitrović, Simović, Tučević - Hočko, Mirković, Pejaković (od 70. Camaj) - Nikač, Vlaisalvljević, Terzić (Ristović od 64, Melunović od 78)