Pobjeda!

Golovima Milana Vušurovića i Gorana Vujovića, Budućnost u 30. kolu savladala Dečić. Moglo i ubjedljivije.

Pred sablasno praznim tribinama, zbog kazne Disciplinske komisije FSCG, naš tim je imao imperativ pobjede i na pravi način reagovao.

Poslije početnog ispitivanja snaga i blage inicijative, Budućnost je uspostavila igru koja ju je krasila tokom prvog dijela sezone. Polako su izabranici Mikija Vukotića stezali obruč oko gola Mijatovića i gol je postignut na vrijeme.

Igrao se 32. minut, Mirković je pokrenuo akciju, odigrao do Vujovića koji se driblingom oslobodio čuvara i dao u prostor za Mirkovića koji majstorski na drugoj strani pronalazi Vušurovića. Akcija tri Cetinjanina za 1:0 i gol Budućnosti nakon tri meča bez postignutog pogotka.

U drugom poluvremenu Budućnost je kontrolisala situaciju, iako je prvi do gola mogao Dečić. Šansu je imao Golubović, ali mu je Dragojević "ušao u šut" i sačuvao svoj gol.

Na isteku sat vremena igre naša ekipa je postigla drugi gol. Aut je odlično izveo Raspopović i praktično pogodio Đalovića, koji glavom lansira Vujovića u prostor. Najbolji strijelac lige lako je izdržao duel sa Tuzovićem i hladnokrvno matirao Mijatovića koji je uklizavanjem pokušao da ga omete.

Upravo je Vujović mogao odmah nakon gola da upiše asistenciju. Dobro je izveo slobodan udarac i nabacio loptu na glavu Đalovića, a Mijatović odlično odbranio i uz pomoć prečke spasio gol. Na odbijenu loptu natrčao je Simović, ali je i posle njegovog udarca lopta završila na okviru gola.

Pred kraj utakmice, ponovo su u glavnim ulogama bili Đalović i Vujović. U situaciji kada je mogao i sam da završi akciju, Đalović je nesebično uposlio Vujovića ali je gol spriječio Mihailović.

Naredni meč Budućnost igra u Golubovcima, 10. maja protiv Zete.

Budućnost 2:0 Dečić