Najbolji kad je najteže!

Budućnost je u utakmici za infarkt odličnom i hrabrom igrom pobijedila ekipu Rudara.

Prošlo je tačno 50 dana od posljednje pobjede Budućnosti, kada je u crnogorskom derbiju savladana Sutjeska. Rivali Budućnosti su u međuvremenu prepolovili bodovnu prednost na tabeli, a sigurno se i mnogi prerano radovali na poluvremenu jučerašnje utakmice kada je Rudar na odmor otišao sa dva gola prednosti, a Radanović odbranio penal Đaloviću...

Prije toga je Melunović dva puta iskoristio uspavanost odbrane domaćina, a Budućnost mogla do gola preko Vušurovića, Nikača, Vujovića i Raičkovića.

Na isteku poluvremena defanzivac gostiju Živković rukom je umirio loptu koju je u kazneni prostor uputio Raičković, a sudija Novović pokazao na bijelu tačku. Đalović je izveo jedanaesterac, a Radanović pročitao stranu i majstorski odbranio udarac.

Teško ko je tada mogao da pretpostavi kako će se utakmica završiti. Ipak, fudbaleri i stručni štab su vjerovali u svoje kvalitete i u drugo poluvrijeme ušli maksimalno motivisano, a to se na kraju isplatilo.

U 49. minutu Vušurović je ubacio u prostor za Vujovića, ovaj majstorski predriblao Radanovića i šutirao u dalji ugao, jer je Alić uklizavao i pokrio veći dio gola.

Goran Vujović je nastavio šou tri minuta kasnije. Za djelić sekunde bio je brži od sugrađanina u dresu Rudara Radišića, natjeravši ga da napravi prekršaj za najstrožiju kaznu. Šutirao je penal jako i precizno, Radanović ponovo pročitao stranu, ali ovog puta uzalud. Na semaforu je bilo 2:2, a naši igrači su žurili da upotpune preokret.

A preokret se desio svega dva minuta kasnije. Raičković je prekinuo napad gostiju, a Danilo Marković sa svoje polovine uputio dubinsku loptu za Đalovića, koji se u punom trku namjestio i opalio po lopti koja se zakoprcala u mreži Radanovića za totalni delirijum na stadionu. Preokret je bio potpun, 3:2, a tek je bio 55. minut!

Gostujuća ekipa nije bila bez šansi do kraja utakmice. Miloš Zečević, fudbaler koji je prije mjesec dana donio pobjedu Rudaru nad našim timom u Pljevljima, mogao je da izjednači na asistenciju Melunovića, ali je Dragojević odlično reagovao.

Međutim, ništa nije moglo da zaustavi naše momke, koji su u najtežem momentu pokazali karakter, zajedništvo i kvalitet, srušili Rudar koji ih je dva puta ove godine pobjeđivao i pokazali da su na pravom putu da završe sezonu na pravi način.

Budućnost - Rudar 3:2 (0:2)