Budućnost pala na Cetinju

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz na gostovanju Lovćenu. Najstariji crnogorski klub bio je bolji rezultatom 1:0.

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri preko štopera Koree, koji je glavom u 8. minutu nakon kornera šutirao pored gola.

Budućnost je od 16. do 23. minuta imala četiri prilike, a istakao se golman domaćih Mićo Perović koji je zaustavio udarce Đalovića, Raspopovića, Radunovića i Vujovića.

Odmah nakon propuštenih prilika stigla je kazna. Marković je proigrao Montenegra, a njega u kaznenom prostoru srušio Janko Simović. Sudija Radovanović je opravdano pokazao na bijelu tačku, a strijelac sa penala bio je Marko Đurović.

Domaći fudbaleri su se disciplinovano branili do kraja, pokušavali da ugroze Dragojevića iz kontri ili šutevima sa distance, a Budućnost je jedinu priliku imala preko Vušurovića, ali je opet odlični Perović bio na mjestu i sačuvao tri boda.