Poraz u Pljevljima

U okviru 20. kola Telekom 1. CFL Budućnost je pretrpjela drugi poraz u sezoni. Bolji je bio Rudar, golom mladog Zečevića pred kraj prvog poluvremena.

Utakmica u Pljevljima počela je inicijativom Budućnosti, koja je uglavnom tokom većeg dijela meča imala terensku inicijativu, ali bez rezultata.

U četvrtom minutu iznenada se pred golom Radanovića stvorio Nikola Vukčević i sa 6-7 metara neometan poslao loptu pored gola Rudara.
Fudbaleri Rudara su se taktički branili i čekali pravu priliku da naprave nešto više pred golom Miloša Dragojevića. Tu jedinu priliku dočekali su u smiraj poluvremena, kada je po lijevoj strani prošao bivši fudbaler Budućnosti Slobodan Lakićević i uposlio mladog Zečevića na ivici kaznenog prostora, a ovaj šutirao iz okreta i poslao loptu u rašlje gola Budućnosti, za slavlje domaćina.

Budućnost je primila gol praktično i istom momentu kao i u Golubovcima prije desetak dana, a iako su naši fudbaleri imali više loptu u posjedu u drugom poluvremenu, mreža Radanovića ostala je mirna.

Pokušavali su Sekulić (zamijenio Đalovića koji je dobio udarac i morao da izađe), Raspopović u dva navrata, Vujović glavom iz blizine, pa nogom sa ivice kaznenog prostora, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Do kraja vrijedno pomena je isključenje Vujovića, koji se opravdano tokom čitavog meča žalio na kriterijum Miloša Novovića pri dosuđivanju prekršaja nad njim.

RUDAR - BUDUĆNOST 1:0

Pljevlja - Stadion pod Golubinjom. Gledalaca: 1.500. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) i Vladan Todorović (Nikšić) Strijelac: Miloš Zečević u 45 minutu. Žuti kartoni: Tomašević (Rudar), Vujović (Budućnost). Crveni karton: Vujović (Budućnost) u 90+2 minutu.

Rudar: Radanović, Alić, Božović (od 85. Melunović), Lakićević, Radišić, Tomašević, Živković, Golubović, Zečević (od 66. Brnović), Jamamoto (od 88. Vuković), Janković.

Budućnost: Dragojević, Radunović, Vukčević, Vušurović, Mirković, Camaj (od 46. Sekulić), Vujović, Raspopović, Hočko, Simović (od 68. Nikač), Đalović (od 46. Pejaković).

Foto : ND Vijesti