Budućnost uspješna u prvoj provjeri u Antaliji

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su kazahstanski Irtiš Pavlodar rezultatom 1:0, u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Goran Vujović.

Budućnost i Irtiš odigrali su takmičarsku utakmicu sa puno trčanja uz dosta visok tempo, iako su treneri obije ekipe dali šansu skoro svim igračima.

Utakmica u Beleku počela je u znaku Budućnosti. Hočko i Raičković komandovali su igrom u oba smjera, a već u prvih 15 minuta sudija iz Antalije je mogao da pokaže na bijelu tačku nakon igranja rukom defanzivaca Irtiša poslije udaraca Gorana Vujovića.

Upravo je Vujović na pravi način završio lijepu akciju Budućnosti u 25. minutu. Loptu je na centru oduzeo Raičković i dodao Đaloviću, da bi akciju nastavili Raičević i na kraju Vujović koji trese mrežu protivnika.

Kod protivnika se izdvojio Portugalac Fonseka, koji je jedini u prvom poluvremenu uputio udarac na gol Budućnosti, ali je Miloš Dragojević refleksno, jednom rukom spriječio pogodak koji bi svakako bio poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu treneri obije ekipe su kombinovali sastave, Irtiš je imao jednu priliku iz prekida, ali lopta je nakon udarca glavom štopera gostiju prošla pored stative.

Na drugoj strani su ofanzivci Budućnosti mogli i do drugog pogotka, ali ipak ostalo je 1:0.

Budućnost je odigrala još jedan meč bez primljenog gola, a sljedeći protivnik u Antaliji biće ruski Tomsk. Utakmica je zakazana za 6. februar.

Pred početak duela protiv Irtiša ekspediciju Budućnosti posjetio je bivši igrač Damir Piksi Kojašević. Reprezentativac Crne Gore je sa svojim Vardarom na pripremama u Beleku, a svom bivšem timu je poželio da ponove uspjeh iz 2012. godine, kada je i on bio dio šampionske ekipe.

Budućnost : Dragojević, Radunović, Mitrović, Vukčević, Raspopović, Hočko, Raičković, Vušurović, Raičević, Đalović, Vujović

Igrali su još : Marčelja, Banović, Seratlić, Camaj, Mirković, Janketić, Sekulić, Marković