Budućnost je upisala novi poraz ove sezone. Ovog puta, bolji od jesenjeg šampiona bio je Grbalj, finalista Kupa CG.

Izabranici Miodraga Vukotića igrali su loše i bezidejno, a golman gostiju Carević je najteži posao imao tek pred kraj meča kad je odbranio šut Gorana Vujovića.

Upravo je Vujović na početku meča uposlio Đalovića, ali je Nedić u posljednjem momentu blokirao to dodavanje i otklonio opasnost.

Grbalj je poveo golom Grivića kojeg su fudbaleri Budućnosti zaboravili pri čuvanju i posle slobodnog udarca bek Grblja je glavom savladao Dragojevića.

Drugi gol proizvod je greške odbrane domaćina, a Ajković nije imao težak posao za šok pred praznim tribinama.

Budućnost naredni meč igra u Nikšiću, 6. maja.

Povodom odluke Disciplinske komisije FSCG o izricanju kazne odigravanja 2 prvenstvene utakmice na svom terenu bez publike i 2 prvenstvene utakmice u gostima bez organizovanih navijača, objavljene danas, Fudbalski klub Budućnost izdaje sledeće

SAOPŠTENJE

Fudbalski klub Budućnost se obraća javnosti povodom odluke o izrečenoj kazni Disciplinske komisije FSCG zbog nereda koje su izazvali pripadnici organizovane grupe „VARVARI“ na prvenstvenoj utakmici između FK Petrovac i FK Budućnost 22.04.2017 godine u Petrovcu.

Prije svega, FK Budućnost smatra da je izrečena kazna Disciplinske komisije FSCG izuzetno teška i da ne odgovara „težini“ nereda koju su navijači kluba napravili na prvenstvenoj utakmici u Petrovcu. Osim navedenog, pomenuta odluka Disciplinske komisije je klubu dostavljena kasno danas, pa pravni tim kluba nije mogao blagovremeno uložiti valjanu žalbu na ovu odluku do kraja radnog vremena.

FK Budućnost će uložiti žalbu na izrečenu kaznu, odmah nakon praznika, što, na žalost, ne odlaže primjenu odluke Disciplinske komisije FSCG. S tim u vezi, ovim putem obavještavamo naše vjerne navijače, simpatizere i ljubitelje fudbala da će FK Budućnost svoju narednu prvenstvenu utakmicu protiv Grblja zakazanu za 30.04. morati da odigra pod Goricom bez prisustva publike. Iz istih razloga, Klub neće biti u prilici da organizuje humanitarnu akciju što je bila praksa na svakoj utakmici odigranoj pod Goricom u proljećnom dijelu aktuelnog prvenstva.

FK Budućnost izražava nadu da će na osnovu argumentovane žalbe koja će biti uložena, Disciplinska komisija FSCG ukinuti ili umanjiti izrečenu kaznu klubu, te da će navijači FK Budućnost i svi ljubitelji fudbala moći što prije da neposredno uživaju u utakmicama našeg kluba.

UPRAVA

FK BUDUĆNOST

Budućnost je porazom od Petrovca smanjila vođstvo na tabeli. Mladost je na minus četiri, a Dečić na minus šest bodova.

Po lijepom vremenu u Petrovcu naš tim je dobro počeo utakmicu, a svoje šanse su redom propuštali Pejaković, Vujović i Raičković, dok je na drugoj strani visoko preko gola glavom pokušao Vučinić.

Poslije osmominutnog prekida na početku drugog dijela utakmice, terensku inicijativu gostiju prekinuo je gol domaćina. Kacić je izveo korner, a lopta poslije devijacije pogodila u glavu bivšeg igrača i kapitena Budućnosti Igora Burzanovića, koji nije proslavio pogodak.

Napadala je Budućnost nakon primljenog pogotka, uostalom kao i do gola, ali lopta nije htjela u gol poslije šansi iz prekida. Dva puta je izvođač bio Vujović, ali prvo Nikač, a zatim Vukčević i Simović nisu mogli pronaći put do mreže.

Ostalo je 1:0, za još jedan poraz u gostima za Budućnost, što je pomoglo rivalima da smanje prednost naše ekipe na tabeli.

Naredne subote Budućnost dočekuje ekipu Grblja.

Budućnost je u utakmici za infarkt odličnom i hrabrom igrom pobijedila ekipu Rudara.

Prošlo je tačno 50 dana od posljednje pobjede Budućnosti, kada je u crnogorskom derbiju savladana Sutjeska. Rivali Budućnosti su u međuvremenu prepolovili bodovnu prednost na tabeli, a sigurno se i mnogi prerano radovali na poluvremenu jučerašnje utakmice kada je Rudar na odmor otišao sa dva gola prednosti, a Radanović odbranio penal Đaloviću...

Prije toga je Melunović dva puta iskoristio uspavanost odbrane domaćina, a Budućnost mogla do gola preko Vušurovića, Nikača, Vujovića i Raičkovića.

Na isteku poluvremena defanzivac gostiju Živković rukom je umirio loptu koju je u kazneni prostor uputio Raičković, a sudija Novović pokazao na bijelu tačku. Đalović je izveo jedanaesterac, a Radanović pročitao stranu i majstorski odbranio udarac.

Teško ko je tada mogao da pretpostavi kako će se utakmica završiti. Ipak, fudbaleri i stručni štab su vjerovali u svoje kvalitete i u drugo poluvrijeme ušli maksimalno motivisano, a to se na kraju isplatilo.

U 49. minutu Vušurović je ubacio u prostor za Vujovića, ovaj majstorski predriblao Radanovića i šutirao u dalji ugao, jer je Alić uklizavao i pokrio veći dio gola.

Goran Vujović je nastavio šou tri minuta kasnije. Za djelić sekunde bio je brži od sugrađanina u dresu Rudara Radišića, natjeravši ga da napravi prekršaj za najstrožiju kaznu. Šutirao je penal jako i precizno, Radanović ponovo pročitao stranu, ali ovog puta uzalud. Na semaforu je bilo 2:2, a naši igrači su žurili da upotpune preokret.

A preokret se desio svega dva minuta kasnije. Raičković je prekinuo napad gostiju, a Danilo Marković sa svoje polovine uputio dubinsku loptu za Đalovića, koji se u punom trku namjestio i opalio po lopti koja se zakoprcala u mreži Radanovića za totalni delirijum na stadionu. Preokret je bio potpun, 3:2, a tek je bio 55. minut!

Gostujuća ekipa nije bila bez šansi do kraja utakmice. Miloš Zečević, fudbaler koji je prije mjesec dana donio pobjedu Rudaru nad našim timom u Pljevljima, mogao je da izjednači na asistenciju Melunovića, ali je Dragojević odlično reagovao.

Međutim, ništa nije moglo da zaustavi naše momke, koji su u najtežem momentu pokazali karakter, zajedništvo i kvalitet, srušili Rudar koji ih je dva puta ove godine pobjeđivao i pokazali da su na pravom putu da završe sezonu na pravi način.

Budućnost - Rudar 3:2 (0:2)